חבישות הנחושת – פתרון חדשני לפצעים קשיי ריפוי

חברת קודן מייצגת בלעדית בישראל את MedCu יצרנית חבישות בעלות טווח פעילות רחב כנגד חיידקים, פטריות ווירוסים. בתוך יריעות החבישה קלועים חלקיקי הנחושת אשר אינם נושרים ומאפשרים טיפול מיטבי. לאחר שנות מחקר רבות, החבישות המיועדות לטיפול בפצעים קשיי ריפוי, קיבלו את אישור ה-FDA ,CE ואישור אמ"ר.

אפיון הנחושת ויכולותיו

לנחושת תכונות אנטי מיקרוביאליות ובקטריוצידיות, היא מסייעת בהתמודדות נגד חיידקים ונגיפים ומהווה מינרל חיוני לגוף האדם. לנחושת שימושים רבים, בטיפולי מחלות שונים, במשך אלפי שנים על ידי האנושות. יש אזכור לכך עוד מהתקופה המצרית הקדומה, התקופה היוונית העתיקה, האימפריה הרומית, האימפריה האצטקית ואף באימפריה הסינית. הנחושת היא מינרל טבעי שאינו רעיל ובטוח לשימוש.

הגנה אנטי-מיקרוביאלית

החבישות של חברת MedCu, הן תוצאה של 15 שנות מחקר, כולל שימוש מסחרי, בשילוב חלקיקי נחושת בבדים ופולימרים שונים, כהגנה כנגד חיידקים. טכנולוגיית הנחושת הייחודית, של חברת MedCu, מוגנת על ידי 30 פטנטים רשומים ברחבי העולם. הטכנולוגיה מיושמת בצה"ל ונמצאת בבדיקות  גם על ידי סוכנות החלל נאס"א.

חבישות הנחושת של MedCu, מיועדות להנחה ישירה על מיטת הפצע והן עשויות משתי שכבות, השכבה הכתומה להנחה ישירה על הפצע והשכבה החיצונית, היא שסופגת את הפרשות הפצע. בשתי השכבות נמצאים חלקיקי הנחושת בצורת נחושת מחומצנת Cu2O פעילה.

החבישה אינה נדבקת לפצע והיא מופיעה עם או בלי דבק. הפעילות נעשית בצורת שחרור מתמשך של יוני נחושת. על ידי כך, היא מעניקה הגנה חזקה ויכולות אנטיבקטריאליות, כנגד קשת רחבה של מיקרואורגניזמים, כולל חיידקים עמידים לאנטיביוטיקה כמו VRE ו- MRSA.

תחומי שימוש

חבישות הנחושת של MedCu, קלות לחבישה והסרה ומתאימות למגוון רחב של טיפולים בפצעים קשיי ריפוי כולל:

פצעים סוכרתיים
כיבי רגליים וכפות רגליים
פצעי לחץ
כוויות בדרגה קלה עד בינונית
פצעים כירורגיים

יתרונות חבישת הנחושת

מהוות הגנה רחבה ומועילה לפצעים קשיי ריפוי.
החבישה קלה להסרה ללא כאבים.
החבישה מנטרלת ריחות לא נעימים שנמצאים לעיתים בפצע קשה ריפוי.
יעילות מוכחת ביחס לחבישות האחרות הקיימות בשוק.
כל חבישה ניתנת לשימוש עד 7 ימי טיפול רצופים.
החבישה ניתנת לחיתוך לפי גודל הפצע/ הצורך.
הנחושת הינה מינרל טבעי ובטוח.
ניתן לשמור בטמפרטורת החדר.

הרשמו לניוזלטר של קודן וקבלו למייל הטבות ומבצעים משתלמים

הודעת WhatsApp לשירות הלקוחות

מוצרים לכל המשפחה במחיר המשתלם ביותר